Yeni Gelenler

Giyim piyasasında standart/normal beden ve büyük beden dâhil olmak üzere iki temel tür kişilerin kullanımına sunulur. Günümüzde giyim alanı oldukça önemli gelişmeler yaşadığı için, eskiden kısıtlı olan büyük beden kıyafetler, şu an kolaylıkla istenilen kategoride bulunabilir hâle gelmiştir. Günümüzde her yeni gelen büyük beden kadın giyim modelleri arasında kişiler kendi zevklerine uygun olan renklerde ve kategorilerde kıyafet bulabilirler. Bu bağlamda büyük bedene sahip olan bireyler artık tek tip ya da siyah gibi standartlaşmış renklerde giysiler kullanmak mecburiyetinde kalmadan istedikleri tarzda giyinebilirler. Standart bedenin üstünde olan beden ölçüler büyük beden olarak tanımlanır. Dolayısıyla standart beden ölçülerine sahip olmayan bireyler tercihlerini büyük beden giysilerden kullanırlar. Standart /normal beden ölçüleri 36 bedenden başlayıp 44 bedene kadar devam eden ölçüleri kapsar. Bir başka deyişle, standart beden ölçüleri 36 beden, 38 beden, 40 beden, 42 beden ve 44 beden olarak ifade edilir. Bu ölçülere sahip olan insanlar standart beden elbiseleri tercih ederler. Ancak kişiler, bu bedenlerin üstünde vücut ölçülerine sahip oldukları zaman büyük beden elbiseleri tercih etmelidirler. Büyük beden ölçüleri 44 bedenden başlayıp 58 bedene kadar devam eder. Bir başka deyişle, büyük beden ölçülerinin sıralanması gerektiği zaman; 44 beden, 46 beden, 48 beden, 50 beden, 52 beden, 54 beden, 56 beden ve 58 beden şeklinde ifade edilir. Bu ölçülere sahip olan kadınlar büyük beden olarak nitelendirilir ve kıyafet seçimlerinde de bu beden ölçülerine uygun olacak biçimde yaparlar. Büyük beden kadın giyim bünyesinde bu bedenlerin her birine göre elbiseler üretilerek satışa sunulur. Bu noktada dikkat edilmesi gereken unsur, kadınların beden ölçülerini iyi bir şekilde tanımalarıdır. Beden ölçülerinden emin olmayan kadınlar göğüs, bel ve basen ölçülerini bir mezura aracılığı ile ölçtükleri zaman bu şekilde doğru sonuçlara ulaşabilirler. Evlerde, ofislerde, tatillerde ve ev ziyaretlerinde rahat bir giyim tercihi sağlamakta olan büyük beden giyim ürünleri, aranan tarzı bulmakta zorlanan pek çok kadına önemli giyim alternatifi sundukları için oldukça fazla ön plana çıkmıştır. Her kadının kendi tarzını oluşturabilmesini ve rahatlıkla giyinebilmesini sağlamasının yanı sıra topluma karışabilmesi için de sunulan büyük beden giyim çeşitleri, beklentileri karşılamak amacı doğrultusunda tasarlanır. Kendisine uygun kıyafet bulmakta zorlanan büyük beden kadınların, istemedikleri modellere yönelmesini engelleyen büyük beden ölçülerine uygun olan kıyafetler, her tarza uygun bir biçimde yer alır.

Yeni Gelen Büyük Beden Kadın Giyim Modelleri

Kadınların gündelik hayatlarında sık olarak tercih ettikleri yeni gelen büyük beden etekler, kişilerin fiziğine uygun olarak doğru seçimler yapılması halinde daha zayıf bir görünüm sunulmasını sağlar. Büyük beden kadınlara sunulmakta olan uzun etekler, kişilerin bedenlerine uygun olduğu için oldukça rahat bir kombin yapılmasına katkı sağlar. Salaş tarzlardan tasarlanan tunikler ile birlikte bel yapısına uygun olarak kapatıcılık etkisi sunan ürünler, pek çok farklı büyük beden alt giysiler ile de desteklenir. Koyu tonlardan oluşan büyük beden pantolon modelleriyle rahatlık hissinin yanında basenlerin daha rahat hareket etmesi sağlanır. Günümüzde yeni gelen büyük beden kadın giyim modelleri olarak pantolonlarda özellikle bel bölgesini toplama özelliğini mevcuttur. Yüksek belden oluşan pantolon modelleri, karın bölgesinde biriken fazlalıkların engellenmesini sağlayarak kişilere uygun görünümler sunar. Bunun yanında; mevsime göre farklı tişört ve kazaklar ile de birbirinden etkileyici kombinler oluşturmak da mümkündür. Çeşitli yaka ve kol tiplerine sahip olan büyük beden bluz çeşitleri, baskılı, çizgili ve ekoseli desenleri ile ön planda bulunurken; siyah, vişne rengi, beyaz, hardal, siyah ve lacivert gibi sade renkli stilleri ile de kullanıcılara alternatif yaratır. Kullanıcıların aldıktan sonra günlük olarak veya belirlemiş olduğu özel zamanlarda giyebilmesini sağlamakta olan büyük beden özelliğine sahip olan giyim ürünleri, pek çok etkene bağlı olarak farklı tipte fiyatlandırıldığı için yeni gelen büyük beden bayan giyim ürün fiyatları arasında beğenilen modeli almak isteyen kişiler bütçesine uygun olan ürünleri tercih ederler. Oldukça sağlam olan dikişlerinin yanı sıra uzun ve geniş ölçülere sahip kalıplarıyla kadınların hayal ettikleri kombinleri başarılı bir biçimde oluşturulması sağlanır. Aynı zamanda da kişilerin bedenleri ile tam uyum gösteren elbiseler, uzun seneler giyim imkânı sunar ve dayanıklılıkları nedeniyle de uzun süre kullanıma olanak sağlar.

Yeni Gelen Büyük Beden Bayan Giyim Çeşitleri Ve Fiyatları

Bahar ve yaz aylarının canlı renklerinden sonbahar ve kış mevsimlerinin en fazla talep gören tasarımlarına kadar birçok detayla zenginleştirilen büyük beden bayan giyim çeşitleri, fiyatları ile de oldukça dikkat çeker. Günümüzde büyük beden bayan giyim çeşitleri geniş bir skalada yer aldığı için kişiler bütçelerine uygun olan kıyafetleri rahatlıkla bulabilirler. Aynı zamanda da çeşitlilik çok fazla olduğu için herkes kendi tarzına hitap eden pantolon, etek, elbise, gömlek, ceket, bluz gibi ürünlere sahip olabilir. Aynı zamanda da evde giyim için gece kıyafetleri, pijama ve sabahlıkların yanı sıra iç ve dış ortamlarda giyilebilmeyi sağlamakta olan büyük beden abiye, mont, tulum, trençkot, etek, hırka modelleri de dikkatleri üzerine çekmiş bir durumdadır. Basen ve kalçaların daha normal ölçülerde gözükmesine yardımcı olan geniş bedenli pantolonlar, kişilerin istediği görünümlerde farklı ortamlarda bulunabilmelerini sağlar. Kadife kumaşlardan üretilen büyük beden bayan giyim modelleri de kışın, pamuklu ve keten malzemeden üretilen modeller de de yaz mevsiminde konforlu bir ortam yaratır. Özellikle yeni gelen büyük beden bayan giyim çeşitleri ve fiyatları açısından yoğun bir talep söz konusudur. Siyah renkli modeller ekstradan zayıf gösterme niteliğine sahip olan pantolonlar, normal ve yüksek belli modelleriyle çeşitlilik kazanır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR